אינדקס העסקים של הצפון     

 

שם עסק: לגעת בעור נעמה

פרופיל חברה:  

אומנות בעמק יזרעאל

 

נעמה תנעמי וויס- אמנית בעור ובנחושת

נולדתי בתימן ב-1945. עליתי ארצה ב-18.1.1950 ב"מרבד הקסמים", עברתי כמה מוסדות  של עליית- הנוער, עד שהגעתי ב-1.9.1951 לכפר- החורש. לחברה בה אני שונה מאחרים: יתומה, מאב ומאם, שחומה, קטנה לעומת בני גילי, תימניה יחידה בחברה אשכנזית. נלחמת בכל כוחי מול "אריות" על מקומי בחברה,ללא הצלחות.

אני זוכרת  את עצמי מאז הגן, עוסקת ביצירה. התחלתי בחומר, נצרים, רקמה, וכל חומר מזדמן.עם הזמן התקדמתי.למדתי ציור,קרמיקה וצורפות במכללת יזרעאל, אצל מיכל מזרחי, כמו כן למדתי, ויטראז', במושב היוגב ובמכללת צמח, בעמק הירדן.

היותי שונה בחברה התבטא גם ביצירותיי. לא נסחפתי עם הזרם באופנות של אמנות אהבתי להתנסות בחומרים שונים.כאמנית חיפשתי תמיד  את התחום השונה והייחודי בשבילי. וכך מתוך סקרנות הגעתי ב- 1982 לקורס לעבודות בעור, עם המורה: מרה בן-דב, עליה השלום. במכללת יזרעאל. כולם עשו תיקים, ארנקים, חגורות  וכל מיני  חפצים שימושיים. אני נמשכתי לפיסול דמויות, וליצירות מופשטות.

העור משך אותי. חומר לא שגרתי ולא יומיומי, חומר אורגני, קשה ורך בו זמנית. הוא שמאפשר לי להוציא מתוכי את האנרגיה, ומתוכו את היצירה.

הטבע- עלים יפים,פרחים, עצים עם צורות מעניינות. המוסיקה שזורמת בתוכי, חפצי אמנות שצורתם כובשת אותי- אלה מקורות השראה שלי. מתוכם צומחים רעיונות, וכשהרעיון מרתק אותי, אני חולמת אותו בלילות, לפעמים לא נרדמת, לא נחה עד שאני יוצרת את היצירה.

בשנים האחרונות אני עוסקת בשני תחומים האהובים עלי: צורפות ועור ולעתים משלבת ביניהם. העור והמתכת מהווים בעיניי  את הביטוי המושלם לכוחות וליופיו של הטבע. העיסוק באמנות נותן לי שלווה והנאה רבה.

אני  יוצרת בסטודיו שלי בכפר- החורש בצמוד לגלריה שלי ,שם אני מציגה את יצירותיי. אתם מוזמנים להגיע  ולהתרשם מהעשייה הייחודית, מהיצירות שכל אחת ואחת מהן מציגה סיפור וחוויות.

 

יש לתאם את הביקור בגלריה טלפונית מראש, תודה.

     
עיר: קיבוץ כפר החורש
כתובת: 
טלפון: 052-8345689 04-6558396
פקס: 
דוא"ל: naama_w@k-h.org.il
אתר: www.lagaatbaor.com

חזרה לרשימה


אומנות (ראשי)   גלריות ומתנות (משנה)   סטיילינג (משנה)   עיצוב פנים (משנה)  

 
©כל הזכויות שמורות לסולן פורמדיה בע"מ

נבנה ע"י היפטק בשיתוף עם סולן פור מדיה

עיצוב האתר – INBAL DESIGN STUDIO