אינדקס העסקים של הצפון     

 

שם עסק: אדם טבע ודין

פרופיל חברה:  
מי אנחנו?
אדם טבע ודין - אגודה ישראלית להגנת הסביבה (ע.ר.) הכוללת מדענים, עורכי דין, מתכננים ומומחי סביבה הפועלים ‏למען קידום נושאי איכות הסביבה, בריאות הציבור וצדק סביבתי בסדר היום הציבורי.‏
 
עמותת אדם טבע ודין הוקמה בשנת 1990 על ידי אנשי מקצוע מתחום המשפט, המדע והתכנון, במטרה להוות גוף מקצועי, בלתי תלוי, שייצג את האינטרס הציבורי בשמירה על איכות הסביבה ובריאות הציבור בישראל.
 
עמותת אדם טבע ודין הנה עמותה רשומה, ללא מטרות רווח, הנתמכת מתרומות ומדמי חבר בלבד ואינה ממומנת על ידי שום גורם ממשלתי, על מנת לשמור על עצמאותה המלאה. 
 
אדם טבע ודין פועלת בכלים מקצועיים, משפטיים ומדעיים, לקידום מטרותיה, בין השאר: הגנה על בריאות הציבור, מניעת זיהום אויר ומים, קידום שיטות טיפול מתקדמות בפסולת, שימור החופים והשטחים הפתוחים הציבוריים, קידום חקיקה בנושא קרינה אלקטרומגנטית, מתן סיוע מקצועי וייצוג משפטי לא תשלום לציבור הרחב הנתקל במפגעים סביבתיים, חיזוק המודעות הציבורית לאיכות הסביבה וקידום חקיקה סביבתית ואכיפתה. 
 
 
דרכי הפעולה:

במהלך השנים הוכיחה אדם טבע ודין מקצועיות בלתי מתפשרת, אמינות, אורח רוח והתמדה בפעילותה האינטנסיבית באמצעות הכלים הבאים:
þפעילות משפטית: אדם טבע ודין מנהלת מאבקים ארוכים בערכאות המשפטיות כנגד גורמים מזהמים ומזיקים לסביבה וכנגד רשויות ממשלתיות שאינן מלאות את תפקידן כראוי במישור הסביבתי. לאדם טבע ודין מעמד מיוחד המעוגן בחקיקה, המאפשר לה לייצג את הציבור בהליכים משפטיים שעניינם איכות הסביבה.
þפעילות קהילתית: במסגרת פרויקט "קהילה וסביבה" מפעילה העמותה את "המוקד הירוק" המעניק לציבור הרחב הפונה אליה ייעוץ משפטי, מדעי ותכנוני, ללא תשלום, במגוון של מאבקים סביבתיים מקומיים, כמו גם ייצוג משפטי בבתי המשפט. המוקד הירוק  מטפל מדי חודש בכ-200 פניות.
þפעילות מדעית: אדם טבע ודין משתתפת בפורומים מקצועיים במטרה לרתום את הידע המקצועי לשם קידום היעדים שהציבה לעצמה, על מנת למנוע השפעות בריאותיות שליליות הנובעות ממפגעים סביבתיים למיניהם.
þממשל וחקיקה: אדם טבע ודין מעורבת באופן פעיל בכל הקשור למדיניות הסביבתית בארץ. פעילות זו כוללת ניסוח וקידום הצעות חוק בתחום איכות הסביבה, השתתפות בדיוני ועדות הכנסת וקיום קשר שוטף עם משרדי הממשלה הרלוונטיים. כמו כן, מפרסמת העמותה, אחת לשנה, את דו"ח העוני הסביבתי המספק "תמונת מצב סביבתית" עדכנית, ואת דו"ח הח"כים, הסוקר את פעילותם הסביבתית של חברי הכנסת במהלך השנה האחרונה.
þפעילות תקשורתית וציבורית: אדם טבע ודין פועלת להעלאת מודעות הציבור לנושא איכות הסביבה ולהפעלת לחץ ציבורי על מקבלי ההחלטות למיניהם, באמצעות אמצעי התקשורת, כנסים, אירועים והרצאות. באופן זה הצליחה העמותה להעלות את סוגיית איכות הסביבה על סדר היום הציבורי והתקשורתי.
 
 אדם טבע ודין הינו מוסד ציבורי (58-017-706-3 begin_of_the_skype_highlighting58-017-706-3end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting��������������58-017-706-3������end_of_the_skype_highlighting) לעניין תרומות לפי סעיף 46א לפקודת מס הכנסה.**
     
עיר: ת"א
כתובת: 
טלפון: 03-5669939
פקס: 
דוא"ל: info@adamteva.org.il
אתר: www.adamteva.org.il

חזרה לרשימה


אגודות וארגונים (ראשי)  

 
©כל הזכויות שמורות לסולן פורמדיה בע"מ

נבנה ע"י היפטק בשיתוף עם סולן פור מדיה

עיצוב האתר – INBAL DESIGN STUDIO