אינדקס העסקים של הצפון     

 

מאמרים

אל תיפלו לפח של ספירת הקלוריות (מאת:אדווה הימן - תזונה בהתאמה אישי    נושא:תזונה)
נושא הקלוריות הוא אולי הנושא המדובר ביותר בתחום התזונה: כמה קלוריות יש במזונות השונים, כמה קלוריות מותר לצרוך, כמה קלוריות שורפים על פעילויות שונות. העניין בקלוריות הוא ברור ולגיטימי לאור העובדה שאצל מרבית האנשים המונח "דיאטה" קשור למשקל ומשקל קשור לקלוריות.

לכתבה בהרחבה

ביצים מזיקות לבריאות – האמנם? (מאת:אדווה הימן - תזונה בהתאמה אישי    נושא:תזונה)
אמנם במשך שנים רבות נחשבו הביצים כמזון שיש לאכול בכמות קטנה ומדודה כי הוא "מעלה את הכולסטרול בדם" . כבר הרבה שנים שאנחנו יודעים שביצים לא רק שלא מזיקות לבריאות אלא מהוות אחד המזונות בעלי ערך תזונתי גבוה במיוחד. לכן גם מאד חשוב לכלול את הביצים בתפריט – על בסיס יומי.

לכתבה בהרחבה

האם באמת כל הקלוריות שוות ? (מאת:אדווה הימן    נושא:תזונה)
הרבה שה שנים הייתה מקובעת בנו ההבנה שהמשקל הוא תוצאה של מאזן קלוריות: כמות הקלוריות שאנו אוכלים מול כמות הקלוריות שהגוף שורף. כאשר המשוואה הזו היא באיזון המשקל נשאר יציב בעוד שאם אנחנו צורכים יותר קלוריות ממה שאנחנו שורפים נעלה במשקל וההיפך

לכתבה בהרחבה

האם שומן רווי מזיק ? (מאת:אדווה הימן    נושא:תזונה)
כמו הכולסטרול, גם תפריט עשיר בשומן רווי נחשב כאחד הגורמים המרכזיים לסיכון למחלות לב וכלי דם. שלא כמו כולסטרול הנמצא רק במזון מהחי, שומן רווי הינו סוג של שומן הנמצא הן במזון מהחי והן במזון מהצומח

לכתבה בהרחבה

מה קורה עם עודף חלבון? (מאת:אדווה הימן    נושא:תזונה)
החלבון הוא ללא ספק הרכיב המרכזי בגוף שלנו: כל תא בגוף משתמש בחלבון הן לבנייתו והן לפעילותו. לכן כמות החלבון הנדרשת איננה אחידה לאורך החיים ובמצבים משתנים: בגדילה והריון צריך יותר. כשעושים פעילות גופנית ובונים שריר צריך יותר. כשמחלימים ממחלה קשה צריך יותר. במצבי חולי שונים צריך יותר ובאחרים צריך פחות.

לכתבה בהרחבה

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
©כל הזכויות שמורות לסולן פורמדיה בע"מ

נבנה ע"י היפטק בשיתוף עם סולן פור מדיה

עיצוב האתר – INBAL DESIGN STUDIO